Projekt Do lesa s lesníkem

přidáno: 26. 9. 2018 4:21, autor: Marek Killar   [ aktualizováno 27. 9. 2018 0:49 ]

Ve středu 26.9. žáci 4.a 5.ročníku odjeli do Trutnova, aby se zapojili do projektu " Do lesa s lesníkem". Program projektu byl navržen tak, aby se děti nejen seznámily s ukázkami lesnických činností přímo v lese, ale aby si některé práce samy vyzkoušely za podpory lesních pedagogů a odborníků na zpracování dřeva. Spojení teorie s praxí si žáci vyzkoušeli na těchto stanovištích: semenářství a zalesňování, výchova mladých lesních porostů, myslivost a péče o zvěř, jak se měří stojící strom, těžební činnost a přibližování dřeva, kreativní dílna. Program žáky zaujal svou pestrostí a možností si některé věci přímo na místě vyzkoušet.

Veškeré fotografie z této akce na najdete na této adrese.