Aktuality‎ > ‎

Bradlo 2019

přidáno: 15. 7. 2019 0:45, autor: Marek Killar

I letos se po dvouleté odmlce uskutečnil tábornický kurz v Horním Bradle. V předposledním týdnu školního roku odjelo 25 žáků 6. a 7. třídy zdolávat nástrahy života v přírodě. Počasí bylo domluvené, vyhovující všem připraveným aktivitám. Jen času bylo nějak málo. Od prvního dne jsme nějak nestíhali. Přesto se celý týden střídaly hry a soutěže, ale také výuka tábornických dovedností. 

Tradiční aktivity odtajněné letošním účastníkům již před odjezdem staršími spolužáky občas nahradily hry nové, ale zvonek nás provázel opět. Když si čtu zprávy z předchozích let, musím opět potvrdit, že samostatnost těch, co jeli před třinácti lety, se nedá srovnávat a kdoví, kolik z těch letošních by odjelo po třech dnech domů, kdyby absolvovali vše v rozsahu svých předchůdců. A mobilní mánie se stále prohlubuje a kurz, který by měl být především o samostatnosti a návratu do přírody s mnoha aktivitami tak ruší pupeční šňůra spojení s rodiči. Každým dalším dnem se ale schopnosti dětí plnit úkoly zlepšovaly, a kdybychom ještě týden zůstali, běželo by vše v obvyklém rytmu. Nebo jet za rok opět a opakovat tak systém z let minulých s kurzem pro pokročilé. Neodehraných her a soutěží nám zůstalo spousta a určitě bychom si všichni užili spoustu zábavy. 

Věřím, že je na co vzpomínat, tyhle akce totiž nejde nahradit virtuální realitou a krásné prostředí táborové základny v lesích všechno umocňuje. Množství zážitků snad zůstane nám všem a třeba za rok …? Dík tedy všem, co mi s přípravou a realizací pomáhají a třeba si někteří z táborníků zkusí o prázdninách zopakovat to, co se na kurzu naučili. Před lety totiž bývaly po kurzu rozryté zahrady. 

Mgr. Miloš Novotný   
Comments