3) Družina‎ > ‎c) Akce‎ > ‎

2) 2013/2014

1) Prázdninový denní tábor pro žáky 1. - 5. třídy

V posledním týdnu prázdnin vyráželo několik dětí každý den ráno do školy. Že by se chodily o prázdninách učit? To rozhodně ne!

Děti sportovaly a podnikaly turistické vycházky po okolí. V tělocvičně školy hrály frisbee (házely plastové talíře), metaly obručemi, cvičily na kruzích. Také navštívily Retropark Mladé Buky.

V lese hrály turistické a orientační hry - Pátračka po ukradeném lupu a lupičích, Cesta za pirátským pokladem. Rovněž stavěly lesní domečky z přírodnin.

V závěru týdne se konečně sluníčko usmálo a zahřálo nás svými paprsky, a tak se nám vydařil turistický výlet, kdy jsme vyjeli lanovkou na Černou horu a dále šli krásnou krkonošskou přírodou až do Pece pod Sněžkou.

Krakonoše jsme sice cestou nepotkali, zato jsme na Kolínské boudě viděli holandské kozy a ovečky, které si děti mohly pohladit a nakrmit je trávou.

Děti si hry a výlety na prázdninovém táboře užily do sytosti, strávily aktivně poslední dny prázdnin pobytem v krásné přírodě a snad i načerpaly síly do nového školního roku.
2) Přespání  v družině

Halloweenská noc se konala ve čtvrtek 31.10.2013 pro děti ŠD. Děti si ze sklenic vyrobily halloweenské svícny, pak se vydaly na stezku odvahy do okolí školy. Děti procházely stezku značenou světýlky, cestou je strašila Bílá paní, zombie, čertík, čarodějná víla a další strašidla. Poté následovalo vystoupení cvičených psů p. Grundmannové:

Děti cvičily současně s pejsky a naučily se, jak se mají správně chovat při setkání s neznámým psem.

Pak snědly malou večeři a umyly se. Na žíněnkách v tělocvičně se uložily ke spánku při poslechu pohádky na dobrou noc.